logo-wowpTwórcy gry oddali do waszej dyspozycji szeroką gamę maszyn z czterech różnych krajów: Związku Radzieckiego, Japonii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Są one podzielone na kilka rodzajów samolotów mających swoje mocne i słabe strony oraz spełniające różne zadania na polu walki np. jednosilnikowe myśliwce specjalizują się w starciach na małą odległość, ciężkie myśliwce najlepiej radzą sobie atakach z dalszego dystansu, a samoloty szturmowe sieją postrach wśród sił lądowych, które także biorą udział w bitwie.

Samoloty, do których macie dostęp na początku gry to maszyny o słabszych osiągach. Dostęp do kolejnych, coraz lepszych maszyn uzyskacie biorąc udział w głównym trybie rozgrywki, podczas którego walczą ze sobą dwie, piętnastoosobowe drużyny, których celem jest zniszczenie wszystkich przeciwników. W oparciu o wasze sukcesy na polu walki będziecie awansować w hierarchii pilotów otrzymując możliwość kupna lepszych samolotów oraz bardziej zaawansowanego wyposażenia.

World of Warplanes to gra online, która udanie łączy w sobie elementy lotniczego symulatora z szybką i efektowną akcją. Znajdziecie tu nie tylko realistyczny model zniszczeń i wiernie odwzorowane statyki poszczególnych samolotów takie jak zwrotność, przyśpieszenie czy siła ognia, ale także rozległe i zróżnicowane pola walki czy intuicyjny system sterowania rodem z gier zręcznościowych. W grze znalazły się nawet prototypowe samoloty, które pojawiły się jedynie na kreślarskiej desce jak np. eksperymentalne maszyny zaprojektowane przez inżynierów III Rzeszy podczas II wojny światowej.

W World of Warplanes świetnie będą się bawić nie tylko fani awiacji, ale także osoby szukające po prostu wciągającej gry akcji z elementami gier strategicznych i RPG. Całość okraszone jest znakomitą oprawą graficzną, dostępna w całości za darmo oraz systematycznie rozbudowywana, dzięki czemu zapewni wam zabawę na wiele kolejnych tygodni.

 

KOMPUTERSWIAT.PL

Obraz: www.eu.wargaming.net

 

Zagraj w World of Warplanes