Print

Description

SILENT-2, produkcji modeli włoskiej firmy Alisport, jest ultralekkim szybowcem samodzielnego startu z zespołem silnik-śmigło na chowanym wsporniku.
Silnik Alisport A302-efi, jest jednocylindrowym zespołem dwusuwowym, z zapłonem i wtryskiem sterowanymi elektronicznie, o mocy 28 KM przy 6200 obr./min. Silnik wyposażono w rozrusznik elektryczny i w prądnicę zintegrowaną bezpośrednio z kołem zamachowym. Śmigło jednołopatowe z kompozytu szklano-epoksydowego z przeciwwagą, o średnicy efektywnej (średnica dysku płaszczyzny obrotowej) 1,4 metra.
Skrzydła mają kształt elliptyczny – wyjątkowy w szybownictwie, demontowalne winglety i rozpiętość 13 metrów. W konstrukcji zastosowano w dużym zakresie kompozyt węglowo-epoksydowy, zarówno na przekładkową skorupę skrzydeł, jak i na stożkowaty dźwigar o przekroju dwuteownika, którego pasy są wykonane z litego kompozytu z jednokierunkowego rowingu węglowego. Geometria skrzydła zmienia się stopniowo i nieliniowo od jego nasady, aż do końcówki, tak w kształcie przekroju, jak i w jego średnicy. Podwozie stałe.
Dostępny zarówno w zestawie do samoduielnej budowy, jak i gotowy do lotu.
Cena zestawu : 47 350 EUR brutto (+ transport)
Cena gotowego : 61 050 EUR brutto (+ transport)

Rozpiętość : 13 m
Doskonałość : ~ 39
Minimalne opadanie : 0,6 m/s
Masa własna (sucha) : 175 kg
Maksymalna masa startowa : 300 kg
VNE : 220 km/h
Prędkość przeciągnięcia : 65 km/h
Prędkość wznoszenia : 2,5 m/s
Poj. Zbiornika : 20 litrów
Zużycie paliwa : 5 l/h (przy 75% mocy) - autonomia 4 h do 4,5 h

Contact

Send an Email
nopic