Producent / Kraj: Junkers / Niemcy

 

Model: T 27

 

 

 

1. Opis

Jednosilnikowy samolot doświadczalny, górnopłat z możliwością zamontowania drugiego, mniejszego skrzydła (oblatany w 1925 r.). Został zbudowany w celu przetestowania róznych właściwości lotu maszyny wyposażone w silniki mocniejsze niz w modelu T26. Po lotach testowych i montażu silnika Junkers L-1 ponownie przerobiono go na T 26.

 

1.1. Konstrukcja

  • metalowa

 

 

2. Dane techniczne

Typ samolotu  
Silnik, producent  silnik rotacyjny Clerget
Maksymalna moc  96 kW (130 KM)
Wymiary
 
Rozpiętość skrzydeł
 13,15 m
Długość  7,54 m
Wysokość  2,72 m
Masy  
Maksymalna masa startowa  805 km/h
Osiągi samolotu  
Prędkość podróżna  130 km/h

 

Na podstawie: pl.wikipedia.org 

źródło zdjęcia: www.junkers.de

Historia Zakładów Lotniczych 3Xtrim nierozerwalnie związana jest z losami konstrukcji samolotów które w nich powstawały oraz tworzących ich ludzi, i przez taki pryzmat jest tutaj przedstawiona.

Wszytsko zaczęło się w roku 1984, od ultralekkiego, jednomiejscowego samolotu ULM-1 "Moskito" alt, stworzonego przez Adama Kurbiela, ojca wszsystkich konstruckji 3Xtrim. Inicjatorem budowy był P. Grabowski, mieszkający we Frankfurcie nad Menem, biznesmen, właściciel firmy Konsuprod. Wraz z A. Kurbielem grupę twórców samolotu tworzyli: Wiesław Gębala - technolog oraz Jan Fołtyn i Jan Uczniak - specjaliści montażu samolotów. Ludzie ci wywodzili się z SZD Bielsko i stanowili bardzo zgrany zespół.

Zadaj pytanie dotyczące samolotu

Komentarze użytkowników

{jcomments on}