Bombardier Dash 8 Q400 (G-JECL) Bombardier Dash 8 Q400 (G-JECL)


DHC Dash 8Q-400 (Bombardier Q400) - nowy Q400, to samolot o silniku turbośmigłowym stanowi następny krok w ewolucji lotnictwa Q400.
Jak na ,,rodzinę”  CRJ GEN lotniczą przystało całość  kabiny Q400 NextGen będzie podświetlona światłem diody, poprawiono estetykę poprzez zmianę paneli na suficie oraz ramy wokół szyb. Przestrzeń  wewnątrz Q 400 nextGen będzie z czasem zwiększona poprzez wprowadzenie większych koszy. Kosze te będą posiadać koła. Łącząc te cechy wraz z systemem zmniejszającym emisję hałasu i wibracji  pasażer nowego Q 400 będzie czerpał jeszcze więcej przyjemności z lotu.
Koszty użytkowania Q 400 plasują się wśród najniższych w tego typu dziedzinie. Będą jeszcze niższe z powodu planów dostarczenia udoskonalonych urządzeń pomiarowych znajdujących się w Q 400.  Planuje się udoskonalenie manualnego prowadzenia samolotu. W zamysłach konstruktora znalazł się pomysł na redukcję zużycia spalania paliwa.
Q 400 jest aktualnie najlepiej rozwiniętym technicznie turbośmigłowym samolotem. Q 400 jest samolotem idealnym , na miarę 21 wieku.