Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

HOBBY

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Z każdym dniem rosną emocje w plebiscycie CUMULUSY 2021 i trwającym głosowaniu finałowym, które potrwa do 22 lutego 2022 do godziny 12:00. Laureatów poznamy 26 lutego podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie.

 

  

CUMULUSY 2021 – to już siódma edycja ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego, który organizujemy, aby uskrzydlać, wspierać i promować sportowców lotniczych, dodawać wiary i nadziei marzycielom, angażować kibiców i pasjonatów lotnictwa, a także integrować całe środowisko lotnicze w Polsce. Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Urząd Lotnictwa Cywilnego to patroni honorowi naszego wydarzenia, co jest dla nas niezwykle zaszczytnym wyróżnieniem.

Organizację ubiegłorocznego plebiscytu mocno utrudniły restrykcje związane z pandemią i niestety nie mogliśmy się spotkać na uroczystej Gali. Od czego jednak lotnicza wyobraźnia?! Nasza dzielna ekipa reporterska ruszyła w Polskę i odwiedziła wszystkich laureatów, wręczając im statuetki – Cumulusy, które już od pierwszej edycji tego wydarzenia zyskały miano „lotniczych Oscarów”. Efektem tej podróży po kraju był cykl filmowy pt. „Szlakiem Cumulusów” , który przedstawiał nieznane dotąd oblicza ludzi lotnictwa i cieszył się wielkim zainteresowaniem widzów.

W bieżącej edycji plebiscytu mieliśmy aż 84 kandydatów do zwycięstwa, pogrupowanych                          w 8 kategoriach, z których najliczniejsza to kategoria „sport” z 26 nominowanymi, a do ścisłego finału Cumulusów zakwalifikowali się:

CUMULUSY - Finaliści

Kategoria SPORT: Maciej Pospieszyński, Łukasz Wójcik, Damian Nyczka, Michał Wieczorek, Patrycja Pacak, Irena Paczek-Krawczak, Sebastian Kawa, Ewa Wesołowska, Kraków Wawel, Leszek Małmyga, Maciej Kulaszewski, Dariusz Mazur, Arkadiusz Iwański, Sławomir Cichoń, Dawid Winczewski, Klaudia Bułgakow, No Mercy.

Kategoria SZKOLENIE LOTNICZE: Stanisław Ziębiec, Jarosław Matyszczak, Aeroklub Warszawski.

Kategoria AIRSHOW: Zespół Akrobacyjny Orlik i ppłk Dariusz Stachurski, Fundacja Eskadra, Grupa akrobacyjna "Żelazny", Grupa akrobacyjna Firebirds.

Kategoria PASJONACI: Dominik Motoła i Magdalena Taczkowska (Projekt BudujemySamolot.pl), Marta Mikołajczyk, Filip Borowski.

Kategoria PROMOTOR LOTNICTWA: Zbigniew Kościński, Tomasz Kajkowski, Serafina Ogończyk-Mąkowska.

Kategoria CUMULUS EXTREME: Red Bull Skydive Team, Piotr Walasek, Piotr Wilk.

Kategoria FOTO: POLAND ON AIR – Maciej Margas i Aleksandra Łogusz, Jakub Świst, Daniel Puciłowski.

Kategoria WYDARZENIE / ORGANIZATOR: Beata Banaszuk, Stowarzyszenie Helisport, Leszczyński Klub Balonowy, Sebastian Golus i Hubert Topoliński, Arek Iwański.

Kto otrzyma statuetki, dyplomy, wyróżnienia specjalne i nagrody? Zdecydują o tym osiągnięcia sportowców lotniczych, głosy członków Kapituły, władz aeroklubów, dziennikarzy i oczywiście wszystkich kibiców oraz sympatyków lotnictwa.

Na stronie internetowej www.cumulusy.pl znajdują się krótkie notki o każdym z finalistów oraz informacje o tym, w jaki sposób fani lotnictwa mogą zagłosować na swoich faworytów za pomocą smsa i/lub on-line. Uroczysta gala finałowa CUMULUSY 2021 odbędzie się 26 lutego 2022 roku        w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie.      

Organizatorzy: AIR SPORTS PROMOTION oraz Fundacja AVIATORNIA

==================================================================================

P.S. Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy cumulusy2021@cumulusy.pl w celu uzyskania akredytacji na galę.