Aplikacja The Aviation Herald to absolutny must have dla wszystkich miłośników samolotów i branży lotniczej. Aplikacja dostarcza najnowsze informacje o katastrofach, wypadkach i incydentach lotniczych na całym świecie. Dzięki niej będziecie na bieżąco ze wszystkimi zdarzeniami lotniczymi - od największych katastrof przez informację o swądzie starych skarpet na pokładzie samolotu ("A Lufthansa Airbus A321-200 [...] was descending towards Barcelona when a smell of old socks was detected in cabin and cockpit") do newsów na temat lotu 29 zawodników sumo na pokładzie samolotu japońskich lini lotniczych ("A Japan Air Commuter de Havilland Dash 8-400 [...] managed to carry 29 Sumo wrestlers amongst the passengers for a safe landing at Oki Island").

Tak naprawdę aplikacja to córka jednego z najbardziej cenionych i najpoważniejszych serwisów lotniczych o tej samej nazwie. Korzystanie z niej jest jednak o wiele wygodniejsze niż z desktopowego serwisu avherald.com. Aplikacja pozwala zapisać porządane newsy w trybie offline co umożliwia przeczytanie ich w momencie gdy jesteśmy poza zasięgiem sieci, a informacje podane są bardziej przejrzyście. Podobnie jak na stronie internetowej newsy podzielone są na kategorie według kolorów. Czerwony to katastrofa, żółty - incydent, itd.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple.

Jedyną jej wadą jest cena, która wynosi 12 euro oraz brak polskiej wersji językowej. Ta druga wynika z faktu, że cały serwis pisany jest w języku angielskim.

Poniżej przedstawiamy zrzuty ekranu aplikacji w wersji na smartphone (Źródło: App Store):

 

avherald