Podczas gdy w pierwszej części Sky Gamblers: Rise of Glory wziąć udział mogliśmy w pierwszej wojnie światowej, sequel przenosi nas w przyszłość pełną futurystycznej technologii i niebezpiecznych obcych.

Wydane w zeszłym roku Rise of Glory odebrane zostało przez graczy bardzo pozytywnie - sterowanie historycznymi samolotami było wystarczająco wygodne, a widoki, które z ich perspektywy mogliśmy oglądać, wizualnie atrakcyjne. Rise of Glory opowiadało jednak o pierwszej wojnie światowej, próbowało odwzorować znane z lekcji historii bitwy...

Sequel, czyli Sky Gamblers: Air Supremacy, przenosi nas daleko w przyszłość. Tym razem sterujemy nie myśliwcami, a nowoczesnymi, powietrznymi maszynami bojowymi, walczymy natomiast przede wszystkim z obcymi cywilizacjami.

Niezmieniony, bo i niepotrzebujący zmian, pozostał między innymi model sterowania - po paru minutach rozgrywki prostymi przeciągnięciami palca wykonywać możemy dowolne zwroty i powietrzne akrobacje. Zaznajomionych z poprzednikiem Air Supremacy nie zaskoczy też tryb multiplayer - umożliwiający grę kooperatywną lub przeciwko innym graczom - i oprawa graficzna, która pozostała bez zmian... jeśli nie liczyć faktu, że tym razem popatrzymy z góry nie tylko na Ziemię, ale i inne planety.

Kolorowanie maszyn, zwiększanie ich mocy i dostęp do późniejszych etapów kampanii podlegają modelowi freemium, więc jeśli gra zainteresuje, trzeba będzie wydać dodatkowe kilka(naście) złotych. Sky Gamblers: Air Supremacy dostępne jest w App Store oraz w sklepie Google Play. W obu przypadkach warto przygotować pod grę trochę miejsca w pamięci urządzenia - Air Supremacy waży aż 1,6 GB.

 

Poniżej przedstawione zostały przykładowe zrzuty ekranowe (App Store):

 

airsupremacy   airsupremacy1

 

gry-na-fony.pl