hispano-suizalogo18803613

 

Hispano-Suiza Polska Sp. z o.o. jest częścią francuskiej firmy Hispano-Suiza, która wchodzi w skład Grupy Safran zrzeszającej czołówkę firm światowych z branży aerokosmicznej. Spółka produkuje najwyższej jakości części do silników lotniczych. To, co ją wyróżnia,to dynamiczny rozwój oraz technologicznie zaawansowane produkty.W ofercie: koła zębate, kadłuby, łopatki turbin, przekładnie, aparaty kierujące sprężarkami niskiego ciśnienia, tytanowe wsporniki łożysk,komponenty strukturalne do gondoli silnikowych, kompletne moduły przekładni mocy dużych silników turbowentylatorowych.Hispano-Suiza Polska rozpoczęła działalność w sierpniu 2001 roku i stale ją rozwija. Spółka produkuje najwyższej jakości części do silników lotniczych. To co ją wyróżnia to dynamiczny rozwój oraz technologicznie zaawansowane produkty.

 

Spółka specjalizuje się w produkcji:

 

  • Kół zębatych
  • Komponentów wchodzących w skład zespołu koła
  • Korpusów przekładni głównych
  • Korpusów przekładni pośrednich
  • Pokryw i wsporników łożysk
  • Wtryskiwaczy olejowych
  • Łopatek turbin niskiego ciśnienia
  • Aparatów kierujących sprężarek niskiego ciśnienia
  • Tytanowych wsporników łożysk

logo kontakt

 

Faston Sp. z o.o. jako autoryzowany dystrybutor części oraz silników formy ROTAX® na terytorium Polski od 1992 roku oferuje szereg usług w zakresie serwisu. Zaopatrzenie w oryginalne części zamienne firmy ROTAX®, certyfikowane(EASA FORM 1) i niecertyfikowane.

Autoryzowany dystrybutor Rotax Aircraft Engines. W ofercie ma silniki Rotax dowolnego typu z aktualnej oferty producenta. Silniki mogą być kompletowane w akcesoria wg życzeń klienta. Oferta skierowana jest do użytkowników motolotni i samolotów lekkich. Prowadzenie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz napraw bieżącychi głównych. W ofercie płyny eksploatacyjne i oleje silnikowe zalecane przez producenta. 

logo wsk tl male2

 

Firma powstała w 1969 roku jako Zakład Terenowy WSK - Tomaszów Lubelski, który był integralną częścią WSK-ŚWIDNIK – znanego producenta śmigłowców i motocykli. W 1992r. Zakład Terenowy został przekształcony w spółkę WSK- Tomaszów Lubelski Spółka z o.o. i funkcjonuje jako samodzielna firma. Od 2009 roku 100% udziałów spółki posiada osoba prywatna.
Wysoko wykwalifikowana kadra z długoletnim doświadczeniem oraz stale unowocześniany park technologiczny maszynami CNC zapewniają, że podpisane kontrakty, jest cenionym i sprawdzonym dostawcą dla wielu renomowanych firm w kraju i za granicą.
Wykorzystując nasze doświadczenie, nowe technologie, system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatem AS:9100 i przynależność do Stowarzyszenia „DOLINA LOTNICZA”, gwarantują najwyższą jakość i niezawodność wyrobów.

logo-thoni-alutec 50

Firma THONI ALUTEC, zatrudniając 1200 osób, jest jednym z największych zakładów produkujących odlewy ze stopów aluminium i magnezu.
THONI ALUTEC zajmuje się produkcją odlewów aluminiowych, wytwarzanych w formach piaskowych oraz kokilach, włącznie z ich obróbką cieplną i mechaniczną.

Zakład zajmuje powierzcnię 44 ha  w halach produkcyjnych o powierzchni 76000 m2. Posiada certyfikaty: ISO 9001, EN/AS 9100, IRIS,NADCAP, DB, ISO 14001.THONI ALUTEC eksportuje swoje wyroby na rynki Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Indii, Chin i USA, których elastyczność oraz niezawodność stanowią kluczowe znaczenie.Oferuje kompletne rozwiązania,poczynając od konstrukcji, poprzez zaprojektowanie i wykonanie oprzyrządowania modelowego, wykonanie odlewu, obróbkę cieplną,mechaniczną, montaż wykonanych elementów, nanoszenie powłok ochronnych oraz szereg badań na każdym etapie produkcji, włącznie z badaniami nieniszczącymi.

goodrich 416x416

Spółka Goodrich Krosno jest częścią globalnego koncernu Goodrich Corporation dostawcy systemów i usług dla przemysłu lotniczego i obronnego. Goodrich Krosno jest producentem i wykonawcą podzespołów podwozi dla samolotów cywilnych i wojskowych (m.in. dla takich firm, jak Boeing, Gulfsteam, Bombardier, Lockheed Martin, Airbus). Firma posiada wymagane w branży certyfikaty, tj. ISO, AS 9000:100, a także certyfikacje NADCAP dla procesów specjalnych. Każdego roku Goodrich Krosno wdraża nowe projekty oraz technologie pozwalające na zapewnienie najwyższej jakości wyrobów. Przedsiębiorstwo charakteryzuje się wysoką oceną poziomu innowacyjności rynkowej i bardzo wysoką oceną poziomu innowacji procesowej oraz wysoką oceną zdolności przedsiębiorstwa do pozyskiwania finansowania innowacji projektów. Ocena 5A przedsiębiorstwa to CBNNC.