steen skybolt

Steen Aero
Firma założona w 1940 roku przez Curtisa Pitts'a który zajmował się tworzeniem nowych modeli samolotów przeznaczonych do akrobacji w powietrznych.

W 1968 r. Lemar Steen rozpoczął produkcje nowego, dwumiejscowego płatowca przeznaczonego do akrobacji. Prototyp tego samolotu został zbudowany w przeciągu roku, dalsze prace na nim rozpoczęły się w sierpniu 1969r.swój pierwszy lot odbył rok później.

Na początku 1970r. w miejscowości Denver konstruktor Lemar Steen zaprojektował prototyp samolotu szkoleniowego oraz dwa samoloty akrobacyjne, dzieki którym jego firma stała się tak popularna. Na początku 1990r. Hale Wallace zakupił prawa do modelu PiTTS S1-SS, który potem sam rozwijał m.in ulepszył kadłub samolotu oraz dodał nowy  rodzaj skrzydeł. Dziś firma szybko się rozwija i nadal modernizuje swoje projekty.

 

Modele:

 

 


Na podstawie steenaero.com

Niewątpliwie XXI wiek jest wiekiem lotnictwa. Powstaje wiele rożnych technologii pozwalających współczesnym pokonać nawet barierę dźwięku. Na całym świecie trwa wyścig kto zbuduje lepszy, szybszy, większy, bezpieczniejszy, itd. samolot. Pragniemy zapoznać Państwa z zakładami i koncernami lotniczymi w Polsce i na świecie. 

Nie można mówić o rozwoju sektora lotniczego bez dostępności do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Wysoko rozwinięta kultura lotnicza, istniejące tradycje, dobrze rozwinięte szkolnictwo to czynniki wpływające na jakość kadry pracowniczej sektora lotniczego.

W zakładce: