loty medyczne

Loty medyczne

Transport lotniczy w wielu sytuacjach jest najlepszym wyjściem dla zdrowia pacjenta, pozwala w komfortowy sposób przemierzyć duże odległości. Wszystkie samoloty będące w naszej dyspozycji, wyposażone są w specjalistyczną aparaturę medyczną, która wraz z obecnością lekarza specjalisty oraz ratowników medycznych zapewnia profesjonalne zabezpieczenie podróży. 
Oferowane przez nas usługi obejmuja :
 

Loty bed-to-bed – loty przygotowywane z pewnym wyprzedzeniem, kiedy stan chorego pozwala na ich zaplanowanie są najlepszym rozwiązaniem w zapewnieniu dotarcia na miejsce wykonania specjalistycznych zabiegów. Zajmujemy się zapewnieniem transportu od drzwi szpitala poprzez transfer na lotnisku i przyśpieszoną odprawę poprzez lot i dotarcie do docelowego ośrodka.

Loty śmigłowcami – śmigłowiec jest rozwiązaniem w sytuacjach transportu z trudno dostępnych miejsc, kiedy podroż do najbliższego lotniska może być zbyt forsowna dla pacjenta. Śmigłowce są również zdecydowanie bardziej elastyczne jeśli chodzi o transport w lotach krajowych, gdyż umożliwiają często podróż od drzwi do drzwi szpitala.

Loty z pacjentami wymagającymi intensywnej opieki – ciężki stan pacjentów, stanowi duże wyzwanie dla lekarzy zapewniających opiekę na czas podróży. Wspólnie z operatorem lotniczym przygotowujemy jak najbardziej komfortowe warunki przelotu oraz sprawny transfer. Samoloty wykonujące loty z pacjentami w ciężkim stanie wyposażone są w najlepszy sprzęt opieki medycznej.

Loty międzykontynentalne – przygotowujemy przeloty dla pacjentów, którzy z powodu stanu zdrowia nie mogą skorzystać z konwencjonalnych lotów pasażerskich na trasach transatlantyckich. Zapewniamy profesjonalną opiekę na czas kilkunastogodzinnej podróży oraz w porozumieniu z ośrodkiem przyjmującym pacjenta organizujemy sprawny transfer z lotniska. W lotach transatlantyckich wykorzystujemy samoloty o największym zasięgu, dzięki czemu możliwe jest również uczestnictwo osób najbliższych.

Loty liniami pasażerskimi – w sytuacji gdy stan chorego pozwala na przelot liniami pasażerskimi pomagamy zapewnić opiekę lekarska na czas podróży oraz transfery lotniskowe. Dodatkowo we współpracy z liniami lotniczymi dokonujemy rezerwacji przelotu wraz z zapewnieniem komfortowych warunków podróży oraz przyspieszonej odprawy.

Loty interwencyjne – bardzo często mają miejsce sytuacje w których medyczny transport lotniczy jest potrzebny praktycznie od zaraz. Niezależnie od miejsca gdzie nastąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia pacjenta lub zdarzył się wypadek. Dzięki stałej współpracy z najważniejszymi operatorami lotniczymi przygotowujemy w możliwie najkrótszym czasie kompletny transfer z miejsca zdarzenia do wskazanego ośrodka specjalistycznego


Warunkiem odbycia lotu medycznego jest pozytywna opinia lekarza prowadzącego pacjenta w miejscu jego dotychczasowego leczenia. Wymagane sa rówież następujące dokumenty:

  • * paszport (przy lotach europejskich dowód osobisty)
  • * w przypadku dzieci paszport oraz akt urodzenia (skrócony odpis)
  • * historia choroby w języku kraju, gdzie będzie kontynuowane leczenie

Zorganizujemy medyczny transport lotniczy osobom wymagającym intensywnej opieki lekarskiej. Przygotowujemy przeloty dla osób w różnym stanie zdrowia. W wielu sytuacjach kiedy czas gra decydująca rolę, czarter medyczny okazuje się jedynym sposobem na zapewnienie ciągłości procedur medycznych.

W celu wyceny / zamówienia usługi lotu medycznego, zachęcamy do skorzystania z Formularza zamówienia lotu bądź telefonicznie.

WSTĘPNA WYCENA LOTU

  
tel. 062 757 03 11
kom. + 48 600 083 612

Flota

Eurocopter EC 120

Pasażerska wersja bardzo popularnego śmigłowca. Posiada 4 miejsca. EC 120 śmigłowiec lekki ogólnego zastosowania o konstrukcji klasycznej, z podwoziem płozowym i dwułopatowymi wirnikami, głównym i ogonowym. Należy do najbezpieczniejszych w swojej klasie. W lotach medycznym jego największa zaletą jest wysoki komfort podróży oraz wielkość przedziału pozwalająca na obecność zestawu aparatury praktycznie identycznego jak w karetce reanimacyjnej. Doskonale sprawdza się w podróżach międzyregionalnych. Eurocopter EC 120
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 200 km/h
Zasięg: 700 km
Ilość pasażerów: 4

Beechcraft C-90

Samolot powodzeniem wykorzystywany w lotnictwie medycznym. W wersji medycznej zabiera na pokład poza pacjentem 2 osoby obsługi medycznej, oraz może lądować na większości lotnisk europejskich. Zasięg 2500 km powoduje, iż doskonale sprawdza się lotach kontynentalnych. Uważany przez pilotów za bardzo stabilną i sprawdzoną konstrukcję, zapewnia wysoki komfort lotu w szerokim spektrum warunków atmosferycznych. Beechcraft C-90
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 387 km/h
Zasięg: 2500 km
Ilość pasażerów: pacjent + 2 osoby
obsługi medycznej

Lear Jet 35/45

Samolot klasy light jet, zabierający na pokład do 8 pasażerów. W wersji medycznej zabiera oprócz pacjenta zabiera na pokład dwie osoby obsługi medycznej oraz w zależności od ilości sprzętu jedną osobę towarzyszącą. Zaliczany do samolotów oferujących wysoki komfort podróży, w tym szczególnie wytrzymałość na turbulencje i wyciszenie, co jest niezwykle istotne w lotach medycznych. Zasięg pozwala na osiąganie celów kontynentalnych. Jest jednym z najszybszych jetów w swojej klasie, oraz bez problemu ląduje na większości lotnisk europejskich. Lear Jet 35/45
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 800 km/h
Zasięg: 4400 km
Ilość pasażerów: 6-8

Challenger 300/600/601/604

Jet przeznaczony do lotów krótko i średnio-dystansowych. Wyposażony w nowoczesną awionikę, radar pogodowy. Jako bardzo sprawdzona i bezpieczna konstrukcja cieszy się dobrą opinią również ze względu na komfort lotu. W konstrukcji kabiny zastosowany został system zapewniający skutecznie wyciszenie. Pozwala na zainstalowanie obszernego zestawu aparatury medycznej oraz na obecność szerszego zespołu specjalistów zapewniających opiekę podczas lotu. Przystosowany do lotów w każdych warunkach pogodowych. Challenger
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 850 km/h
Zasięg: 7500 km
Ilość pasażerów: do 19

Gulfstream IV

Najlepszy obecnie odrzutowiec biznesowy o zasięgu międzykontynentalnym, o bardzo wysokich parametrach lotu. Jest stałym elementem floty powietrznej sił zbrojnych wielu państw, gdzie z powodzeniem używany jest również do transportu chorych. i rannych. Ważna cechą jest wysoka odporność na turbulencje oraz wysoki poziom bezpieczeństwa lotu. Gulfstream IV
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 840 km/h
Zasięg: 7800 km
Ilość pasażerów: 13

Loty medyczne - transport naziemny

Transport naziemny

W lotnictwie medycznym bardzo istotne jest zapewnienie profesjonalnej opieki i warunków transportu na trasie szpital – lotnisko, lotnisko - szpital. Współpracujemy z najważniejszymi operatorami transportu medycznego zapewniając specjalistyczną opiekę od momentu przejęcia pacjenta pierwotnego ośrodka. W trakcie realizacji usługi zapewniamy opiekę lekarza specjalisty i ratownika medycznego oraz wynajęcie nowocześnie wyposażonej karetki.


loty medyczne - wyposażenie samolotów

Wyposażenie samolotów

Wszystkie maszyny pozostające w naszej dyspozycji są przystosowane do przewozu chorych wymagających stałego monitorowania najważniejszych parametrów. Wyposażenie większości z nich jest porównywalne z wysokiej klasy karetkami, jednak dzięki nieco większej przestrzeni możliwe jest dodatkowe doposażenie w niezbędną aparaturę.
 
 
Do standardowego wyposażenia należy m.in:
  • instalacja tlenowa
  • respirator
  • sprzęt do diagnostyki serca
  • zestawy do intubacji
  • zestawy leków
  • pompy infuzyjne.

Loty medyczne - personel

Personel medyczny


Warunkiem odbycia lotu jest pozytywna opinia lekarza prowadzącego pacjenta w miejscu jego dotychczasowego leczenia. Na czas podróży opiekę nad pacjentem przejmuje jednak zespół medyczny, składający się z lekarza specjalisty, pielęgniarki lub ratownika. W razie potrzeby zapewniamy obecność kolejnych specjalistów znających specyfikę lotnictwa medycznego oraz odpowiadających za stan pacjenta w czasie zmieniających się warunków podróży.