Infinite-Flight-Horizontal

Infinite Flight Simulator to symulator lotu stworzony przez Flying Development Studio LLC. Gra to bardzo realistyczny symulator , dzięki czemu w trakcie gry można zebrać cenne doświadczenie na temat działania samolotou i przygotowania do lotu od strony technicznej. W grze znajdziemy między innymi:

  • 35 samolotów (m.in. Airbus,Boeing, Embraer, Cessma, Cirrus, itp.).
  • 14 regionów z czego każdy region obejmuje 14 000 km2.
  • Wszystkie proty lotnicze z pasami startowymi i układami dróg kołowania.
  • Możliwość planowania lotu.
  • Zaawansowany system kamer i powtórek, który umożliwia przeanalizowanie każdej części lotu.
  • i wiele innych funkcji.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android.

 

Strona producenta:www.infinite-flight.com

 

Zrzuty ekranowe gry w wersji na Android. Źródło GOOGLE PLAY.

INFNITII

infinite-2
INFNITIIii

Podczas gdy w pierwszej części Sky Gamblers: Rise of Glory wziąć udział mogliśmy w pierwszej wojnie światowej, sequel przenosi nas w przyszłość pełną futurystycznej technologii i niebezpiecznych obcych.

Wydane w zeszłym roku Rise of Glory odebrane zostało przez graczy bardzo pozytywnie - sterowanie historycznymi samolotami było wystarczająco wygodne, a widoki, które z ich perspektywy mogliśmy oglądać, wizualnie atrakcyjne. Rise of Glory opowiadało jednak o pierwszej wojnie światowej, próbowało odwzorować znane z lekcji historii bitwy...

Sequel, czyli Sky Gamblers: Air Supremacy, przenosi nas daleko w przyszłość. Tym razem sterujemy nie myśliwcami, a nowoczesnymi, powietrznymi maszynami bojowymi, walczymy natomiast przede wszystkim z obcymi cywilizacjami.

Niezmieniony, bo i niepotrzebujący zmian, pozostał między innymi model sterowania - po paru minutach rozgrywki prostymi przeciągnięciami palca wykonywać możemy dowolne zwroty i powietrzne akrobacje. Zaznajomionych z poprzednikiem Air Supremacy nie zaskoczy też tryb multiplayer - umożliwiający grę kooperatywną lub przeciwko innym graczom - i oprawa graficzna, która pozostała bez zmian... jeśli nie liczyć faktu, że tym razem popatrzymy z góry nie tylko na Ziemię, ale i inne planety.

Kolorowanie maszyn, zwiększanie ich mocy i dostęp do późniejszych etapów kampanii podlegają modelowi freemium, więc jeśli gra zainteresuje, trzeba będzie wydać dodatkowe kilka(naście) złotych. Sky Gamblers: Air Supremacy dostępne jest w App Store oraz w sklepie Google Play. W obu przypadkach warto przygotować pod grę trochę miejsca w pamięci urządzenia - Air Supremacy waży aż 1,6 GB.

 

Poniżej przedstawione zostały przykładowe zrzuty ekranowe (App Store):

 

airsupremacy   airsupremacy1

 

gry-na-fony.pl

Zadanie jakie stawia przed nami gra Flight Control wydaje się bardzo proste: należy zaprowadzić porządek w ruchu lotniczym, kontrolując kierunek i kolejność w jakiej statki powietrzne będą lądować na lotnisku, na którym pracujemy. Przede wszystkim należy unikać wypadków lotniczych tzn. nie dopuscić do zderzenia w powietrzu. Celem gry jest jak najdłuższe kontrolowanie ruchu lotniczego nad portem bez wystąpienia wypadku oraz pobijanie własnych rekordów.

 

Nie jest to jednak takie łatwe jak mogłoby się wydawać: złożoność rozgrywki zwiększa się stopniowo. Z biegiem czasu przestrzeń powietrzna staje się coraz bardziej zatłoczona. Pojawiają się w niej różne typy statków powietrznych: samoloty pasażerskie, turystyczne, odżutowce i helikoptery. Każdy typ ma wylądować na swoim pasie startowym.

Po zakończonej rozgrywce w sekcji statystyk podejrzeć można nasze osiągnięcia i postępy w grze.

Dla wprawionych graczy w grze zaimplementowano tryb czasowy oraz "wyzwanie", które pozwalają mierzyć się z innymi osobami i ich wynikami.

Wszystko to w połączeniu z prostą ale ładną oprawą graficzną tworzy wciągającą na długie godziny grę.

 

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple oraz urządzenia z systemem Android oraz Windows Mobile.

Poniżej przedstawione zostały przykładowe zrzuty ekranowe (windowsphone.com):

 

flight control

Zasiądź za sterami 8-bitowego samolotu i leć między serią szalonych przeszkód - w przypadku dotknięcia czegokolwiek grę rozpoczynamy od początku etapu lub od punktu kontrolnego. W grze nie można przegrać. Wszystko wydawałoby się dość łatwe gdyby nie fakt, że stery w pilotowanym samolocie nie są w najlepszym stanie technicznym. W grze należy zaprzyjaźnić się z opcją "sporóbuj ponownie" - taki z resztą jest jej tytuł.

Przelatując przez kolejne etapy niezbędne będzie opanowanie optymalnych torów lotu, pętli i innych arkobacji. W grze znajduje się wiele różnorodnych etapów co sprawia, że nie łatwo się nudzi.

 

Na samym początku gra jest delikatnie irytująca, lecz jeśli przetramy pierwsze 10 minut to trudno się od niej oderwać.

 

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android.

Więcej informacji na stronie internetowej producenta: www.rovio.com

 

Przykładowe zrzuty ekranu (źródło: Rovio):

 

retry1 retry2

Airport City to gra ekonomiczna polegająca na zarządzaniu portem lotniczym, w której od podstaw buduje się swoje osobiste lotniska i zarządza wszystkimi lotami, które się na nich odbywają. Jeśli marzyliście kiedykolwiek o zarządzaniu jednym z najważniejszych miejsc w mieście to ta gra jest zdecydowanie dla Was.

Na początku rozgrywki nasze lotnisko to bardzo mała jednostka, ale pod naszą fachową opieką może wkrótce przekształcić się w międzynarodowy port lotniczy.

Budowę lotniska rozpoczynamy oczywiście od pasa startowego. Następnie pojawia się hangar, samolot, pierwszy lot i wiele innych działań, które przybliżają nam rolę szefa portu lotniczego. W grze "pomagają" nam mieszkańcy miasta, w którym zlokalizowane jest lotnisko. Z biegiem czasu stają się naszymi pracownikami oraz klientami. W raz z postępami, w grze odblokowujemy coraz więcej nowych destynacji oraz modeli samolotów.

Jeśli nasze lotnisko odnosi sukces to zarobione pieniądze należy inwestować tak aby nie pozostać w tyle za konkurencją.

Świetna grafika i dobrze skonstruowany samouczek na początku sprawiają, że gra jest bardzo przyjemna i chce się w nią grać. Polecamy!

 

Więcej informacji na stronie producenta: www.gameairportcity.com

 

Przykładowe zrzuty ekranu:

 

airportcity airportcity2