Gdzie na "lotniczą majówkę"?

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich miłośników lotnictwa do odwiedzin ciekawych imprez lotniczych, które odbędą się podczas tegorocznej majówki. Sprawdź już dziś, gdzie warto się wybrać! Najwięcej atrakcji proponuje nam Aeroklub Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, lotnisko Kętrzyn Wilamowo...
Maj to miesiąc, gdy już "na całego" odkurzyliśmy nasze samoloty, przewietrzyliśmy ich śmigła i skrzydła. Czas więc najwyższy, by udać się w przestworza. Może w czasie tych naszych podniebnych wędrówek warto zajrzeć na jedną z proponowanych przez nas imprez. To imprezy, które są przeznaczone nie tylko dla pilotów, ale także dla całych rodzin, interesujacych się tematyką lotniczą.

1 maja
PROLOG - Lotnicza Majówka z Wojskiem na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo. To oficjalne otwarcie sezonu imprez 2009 r. na tym lotnisku. Wśród atrakcji znajduje się możliwość aktywnego uczestniczenia w różnych propozycjach programowych oraz całodzienne piknikowanie. Wojskowa Majówka organizowana w 5 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej również nawiązuje do Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.
Jest to otwarta dla wszystkich, inaugurująca sezon nawigacyjno-szkoleniowy, impreza na lotnisku. W programie wiele atrakcji, m.in. ekspozycja publiczna sprzętu wojskowego, koncert orkiestry wojskowej, pokaz musztry paradnej, skoki spadochronowe, loty na samolotach AN-2 i Wilga, liczne konkursy, zawody, bigos z kuchni wojskowej i chleb z wojskowego pieca polowego, w programie także apel ku pamięci ofiar katastrofy samolotu Casa C-295.
www.militarypark.pl , www.festynlotniczy.pl


1 – 3 maja

Organizatorzy zapraszaja wszystkich na Wiosenny wypoczynek lotniczy (weekend) w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to oferta krótkiego pobytu rekreacyjno - turystycznego
wg. indywidualnego zapotrzebowania pilotów – zabezpieczany przez służby lotniska. Zapewniają jednoczesnie pomoc w zorganizowaniu pobytu, czarteru łodzi i zakwaterowaniu oraz ciekawy program turystyczny.
Zgłoszenia można wysyłać na e-mail: port@lotniskoketrzyn.pl
www.lotniskoketrzyn.pl
An 2 - lotnisko w Kętrzynie - fot. www.lotniskoketrzyn.pl

30 kwietnia - 3 maja
Piloci z calej Polski wezmą udział w zawodach samolotowych z konkurencjami nawigacyjną i lądowań w ramach 47. Lotu Południowo - Zachodniej Polski


30 kwietnia - 3 maja
Aeroklub Podkarpacki zaprasza chętnych na Górskie Zawody Balonowe, które odbędą się w Krośnie. W programie imprezy m.in. konkurencje balonowe, loty widokowe nad Krosnem, prezentacja samolotów historycznych, koncerty zespołów muzycznych, prezentacja sekcji, Aeroklubu Podkarpackiego (modelarskiej, spadochronowej, szybowcowej i samolotowej) - majówkowa ta przewiduje atrakcje dla całych rodzin.


1 – 3 maja
W Bornem Sulinowie odbędzie się X Międzynarodowy Zlot i Piknik Lotniczy Aeroborne 2009. W ramach jego programu będa prezentacje różnych konstrukcji lotniczych, m.in. szybowców, samolotów, motolotni, motoszybowców, paralotniarzy, maszyn ultra lekkich. Organizatorzy szykują wiele atrakcji.
www.mikroloty.bornesulinowo.pl


Serdecznie zapraszamy!

Magda Przybyłek