Na LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 gościmy najlepsze zespoły lotnicze na świecie takie jak Red Arrows, Rafale Solo Display, Solo Turk, a także… prywatne samoloty!

 

a

Jak dostać się na imprezę lotniczą? Można zrobić to na wiele sposobów – wśród dostępnych opcji są rower, samochód lub autobus dedykowanej linii, ale Ci którzy lotnicze emocje chcą poczuć już w drodze na show mogą przylecieć własnym samolotem i postawić go na płycie tego samego lotniska, na którym lądować będą międzynarodowe gwiazdy awiacji.

Dodatkową korzyścią dla osób, które zdecydują się na pojawić z własnym statkiem powietrznym będzie darmowe wejście na imprezę, co więcej sam przylot również nie jest obarczony opłatami.

Dużym ułatwieniem jest z pewnością również możliwość zakupu paliwa lotniczego na miejscu, za które piloci będą mogli zapłacić kartą płatniczą.

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa taka możliwość dostępna jest po uprzednim zgłoszeniu przylotu. Wiążące daty to 17.08 dla statków powietrznych zarejestrowanych w Polsce i 03.08 dla pozostałych. Wszyscy chętni do samodzielnego przylotu powinni wypełnić również odpowiedni formularz na stronie aerobalitc.pl

Warto podkreślić, że to jedyna okazja, by wylądować prywatnym samolotem na Lotnisku Kosakowo, które na co dzień jest zamknięte dla ruchu General Aviation.