Modelarski Show

http://rc-lot-hobby.livenet.pl/rcair2008/original/44.jpg

Po raz kolejny 2 i 3 sierpnia na lotnisku w Nowym Targu odbył się III Podhalański Modelarski Air Show. Na listę startową zapisało się 76 pilotów z Polski i Słowacji (Poprad, Namestowo, Spiska Nova Ves, Trnawa), piloci z Trnawy  Peter Śmidović i Herzog Timo pokazali wysoki kunszt pilotażu 3D modelami śmigłowców. Fantastyczny pokaz momentami zapierał dech w piersiach... Nowotarski piknik zaszczycił swoją obecnością Grzegorz Biela (obecnie mistrz polski w klasie F4 gigant) wraz ze swoją pięknie wykonaną makietą samolotu JABIRU.
Następny pokaz to loty odrzutowca L-39 Albatros Milana Lalicza, loty z prędkością ponad 200 km/godz. Pokazy lotów FREESTYLE zademonstrowała elita F3M z Warszawy Wiesław Chmielewski, Dariusz Czekaj, Władysław Jarochowski, Wiesław Piotrowski oraz, z Radzynia Podlaskiego - Krzysztof Borysiuk, z Chrzanowa młody, bo zaledwie 14 letni Paweł Czyżykiewicz, z Krakowa Artur Szwed.
Od 19.00  wolne latanie i tu na niebie pojawiło się dużo mniejszych modeli, od 20.00 ognisko, ok. godz 22.00 Krzysztof  Kucharczyk zaprezentował nocny pokaz lotu śmigłowca.
NIEDZIELA - na dzień dobry Pan Wiesław korzystając z wolnego nieba "śmignął" sobie trzy loty, potem od dziesiątej do 14.00 pokazy, i właśnie od 14.00 po raz pierwszy odbyły się I zawody w konkurencji  FREESTYLE, startowali: Wiesław Chmielewski, Dariusz Czekaj, Władysław Jarochowski, Grzegorz Piotrowski, Paweł Czyżykiewicz, Krzysztof Borysiuk, oraz Michał Jakubowski. Ze względu na ilość chętnych do latania rozegrano tylko jedną kolejkę. I tak I miejsce Wiesław Chmielewski, II miejsce Wiesław Piotrowski, III miejsce Władysław Jarochowski i Michał Jakubowski.
O godz 16.00 odbyło się zakończenie pikniku. Nagrody i upominki wręczał Burmistrz Miasta Nowy Targ Marek Fryźlewicz, prezes aeroklubu Nowy Targ Jerzy Rafiński, oraz organizatorzy Grzegorz Baraniak i Robert Szal

Honorowy Patronat Pikniku objął Burmistrz Miasta Nowy Targ.

Sponsorzy 3 RC Air Show:
RC przegląd Modelarski – Marek Hlebowicz, Janusz Rapacz – Inspire.pl, Arkadiusz Morawski & Andrzej Klocek - DRUKARNIA MK,
Drukarnia Press Color, Firma Pessi Leathers,  Janusz Tarnowski, Piotr Żarnecki

Sklepy modelarskie:
Mix model, Modelemax, art Hobby, Modelarski Swiat, E- Model, Grzegorz Biela Producent śmigieł

Puchary Ufundowali:

Burmistrz Miasta Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, Puchar Przechodni FREESTYLE zaprojektował Robert Szal, fundator Janusz Rapacz.

Patronat medialny:
Nowotarska telewizja kablowa, portal internetowy www.podhale-sport.pl
Organizatorzy wraz z nowotarskimi pilotami RC serdecznie dziękują sponsorą za wsparcie, oraz wszystkim pilotom za przybycie

Robert Szal