Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W sobotę 8 lipca w miejscowości Pribram zakończyły się Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Czech, będące jednocześnie sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tym samym miejscu za rok.

Zawody rozgrywane były w trzech klasach: Club, 15-metrowej i Otwartej,
z czego tą ostatnią z dużą przewagą wygrał kutnianin, członek i reprezentant Aeroklubu Włocławskiego latający na szybowcu afrykańskim JS-1C. Piloci ścigali się w siedmiu konkurencjach, pokonując nie tylko przeciwników ale i trudne warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru, burz i opadów deszczu. Teren zmagań obejmował obszar południowo-zachodnich Czech, na południe od Pragi, tereny przygraniczne Austrii i Niemiec.

Łukasz tymi zawodami przygotowywał się nie tylko do przyszłorocznych zawodów ale i rozpoczynających się w następnym tygodniu Mistrzostw Polski
w klasie Otwartej oraz sierpniowych Mistrzostw Europy.

„Ziemia czeska okazała się dla mnie bardzo gościnna. Wygrałem trzy spośród siedmiu konkurencji, prowadząc i zwyciężając zdecydowanie w mojej klasie.
To ważne, gdyż już za chwilę startował będę w najważniejszych dla mnie zawodach w tym sezonie. Forma jest i to mnie bardzo cieszy. Warto podkreślić, że sukces
ten nie był by możliwy, gdyby nie wparcie kutnowskiej firmy Polfarmex, Urzędu Miasta Kutno i Kliniki Kolasiński oraz partnerów Agencji Curcuma i WW Reklama.”
- podsumował Łukasz.

Żródło : AW