Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 

Wydawnictwo Pileus poszerza ofertę o kolejną ciekawą książkę. W lipcu rozpocznie się dystrybucja podręcznika „Meteorologia” z serii „Szkolenie samolotwe EASA”. Publikacja obejmuje pełen zakres materiału niezbędnego przy szkoleniu do licencji pilota liniowego, będzie więc pomocna przy nabywaniu wiedzy do licencji PPL, CPL, ATPL.
Odbiorcami są także doświadczeni użytkownicy przestrzeni powietrzej. Lektura podręcznika wskazana jest także dla innych specjalności lotniczych - kontrolerów, czy dyspozytorów. Jak możemy przeczytać na wstępie:
 
„W przypadku lotnictwa meteorologia dostarcza wiedzę, a także świadomość praw rządzących atmosferą, która jest środowiskiem pracy pilota. Najlepszym przykładem tej świadomości jest fakt, że zwykle pilot po przebudzeniu podchodzi do okna i patrzy na niebo, by zobaczyć, jakiej pogody można się spodziewać danego dnia. Po drugie, właściwe opanowanie tematu tworzy bazę, na podstawie której pilot potra  prawidłowo odczytać otrzymaną przed lotem prognozę pogody, a tym samym stworzyć własną prognozę. Podczas gdy bezpieczeństwo techniczne spełnia obecnie najwyższe standardy, problemy wynikające z warunków pogodowych panujących w trakcie poszczególnych lotów pozostają dużym problemem. Nie ulega wątpliwości, że jedynie ugruntowana wiedza meteorologiczna umożliwia pilotom zapewnienie bezpieczeństwa lotu.”
Autorem podręcznika jest Mike Wickson - urodzony i wykształcony w Oxford. Ma za sobą 24 lata służby w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii jako nawigator i instruktor w randze Squadron Leader. Brał czynny udział w lotniczych pracach badawczych dla brytyjskiego ministerstwa obrony w Boscombe Down. Wykładał w RAF Flying College i Army Flying School w Middle Wallop.
 
Po zakończeniu kariery wojskowej pracował jako menedżer przy projekcie Concord w Filton, Bristol i ośrodku testowym w Fairford. Jego pasją od zawsze była meteorologia lotnicza dlatego dołączył do sławnej Oxford Air Training School jako główny wykładowca tego przedmiotu. Zanim przeszedł na emeryturę, jego wykładów przez 17 lat miało okazję słuchać ponad 3000 studentów z całego świata.
 
Wydawnictwo Pileus działa na rynku wydawniczym od roku 2012r. W ofercie oprócz książek lotniczych dostępne są między innymi logbooki dla różnych specjalności zgodne z najnowszymi wymaganiami EASA i terminarze lotnicze.
 
Dostępne pozycje wydawnicze znajdą Państwo u dystrybutorów, których lista znajduje się na stronie wydawnictwa www.pileus.eu.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Wydawnictwo Pileus
www.pileus.eu
wydawnictwo@pileus.eu
(22) 393 11 40 (9-17)
okladka meteorologia 150dpi przod ramka