Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 

Stellwagen, leasingodawca lotniczy należący do firmy Acasta Enterprises Inc. („Acasta”) notowanej na kanadyjskiej giełdzie (AEF), podpisał wiążące zamówienie na 12 samolotów transportowych C295. Jest to pierwsza transakcja, jaką Airbus Defence and Space zawarł z firmą leasingową.

 

Umowa, która obejmuje opcje na 12 kolejnych samolotów, pozwoli firmie Stellwagen spełnić potrzeby rynków cywilnych, takich jak pomoc humanitarna, transport towarów w trudnych warunkach oraz agencje rządowe, na przykład służby ratunkowe.

C295 to dziewięciotonowy, wyposażony w rampę załadunkową samolot transportowy średniej wielkości, który jest eksploatowany przez 28 operatorów w 25 krajach. Wliczając dzisiejszą umowę, zamówiono już 198 samolotów tego typu, a w przypadku realizacji opcji liczba ta przekroczyłaby 200, co umocniłoby samolot na pozycji rynkowego lidera.

Informacje o Stellwagen

Stellwagen to zintegrowany dostawca usług zarządzania zasobami, zarządzania technicznego oraz finansowania kapitałowego dla globalnego przemysłu lotniczego i jego inwestorów. Firmę założono w 2013 r., aby wypełnić lukę w rynku finansowania lotnictwa powstałą wskutek kryzysu finansowego. Od tego czasu Stellwagen rozszerzył działalność na serwisowanie samolotów oraz zarządzanie inwestycjami.