Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W zakończonych w sobotę (03.06.2017) we Wrocławiu zawodach kwalifikacyjnych VIII Serii Szybowcowego Grand Prix 2017, mieszkający w Kutnie reprezentant Aeroklubu Włocławskiego Łukasz Wójcik zajął 2 miejsce.

1 miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Kawie, najlepszemu obecnie zawodnikowi świata, a trzecie Litwinowi Gintasowi Zube. Pierwsze dwa miejsca są premiowane awansem do Finału, czyli Mistrzostw Świata w Wyścigach Szybowcowych, 

które odbędą się w styczniu 2018 roku w Chile. Piloci - w tym Łukasz, latać będą w Andach, między szczytami, które pną się do wysokości nawet 5000 m.

Wyścigi szybowcowe to podniebna „Formula 1”. Piloci muszą odejść na wyznaczoną trasę
w tym samym czasie i oblecieć ją jak najszybciej. Kolejność na mecie decyduje o wyniku. Zawody we Wrocławiu były bardzo dobrze zorganizowane. Codziennie można było śledzić na żywo zmagania pilotów z Polski, Niemiec i Litwy, którzy rywalizowali ze sobą w 5 wyścigach.

"Cieszy mnie, że awansowałem do tak prestiżowych zawodów i będę się ścigał
z najlepszymi pilotami świata. Jednak awans to zaledwie pierwszy i najmniejszy krok bowiem będą to bardzo kosztowne zawody. W tej chwili jednak najważniejszym celem są dla mnie Mistrzostwa Europy w Klasie Otwartej, podczas których bronił będę zdobytego w 2015 roku tytułu Mistrza Europy." - powiedział Łukasz Wójcik.

Żródło : Aeroklub Włocławski

Podium Wrocław

 

Wrocław Szybowcowe Zawody