Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W dniu 26 kwietnia 2017 r. Linie lotnicze China Southern Airlines podpisały z firmą Airbus umowę w sprawie nabycia 20 samolotów A350-900, zostając najnowszym klientem, który zamówił ten model.China Southern Airlines obecnie eksploatują jedną z największych na świecie flot airbusów. W ich barwach lata ponad 300 airbusów, w tym samoloty z rodzin A320 i A330 oraz pięć A380.

A350 XWB oferuje najnowocześniejszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Technologie te przekładają się na niedościgniony stopień efektywności operacyjnej, zapewniając 25-procentowe ograniczenie spalania i emisji oraz znacznie niższe koszty utrzymania. Przestronność, cisza, piękne wnętrze i nastrojowe oświetlenie zapewniają wysoki komfort oraz dobre samopoczucie pasażerów, wyznaczając nowe standardy wrażeń podczas lotu.

Wliczając tę najnowszą umowę, Airbus otrzymał 841 wiążących zamówień na A350 XWB od 45 klientów z całego świata, co oznacza, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

Żródło : Airbus