Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Południowokoreańskie linie lotnicze Asiana Airlines odebrały swój pierwszy samolot A350-900, zostając 12. przewoźnikiem, który eksploatuje najnowszy i najefektywniejszy na świecie dwusilnikowy szerokokadłubowy samolot pasażerski.

A350-900 dla Asiana Airlines ma układ z trzema klasami i łącznie 311 miejsc, w tym 28 foteli w klasie Business Smartium, które można całkowicie rozłożyć do snu, 36 w klasie Economy Smartium oraz 247 w głównej kabinie.

Linie Asiana łącznie zamówiły 30 sztuk A350 i początkowo będą eksploatować samolot na trasach azjatyckich. Od 3. kwartału 2017 r. samolot będzie realizować rentowne połączenia dalekodystansowe do Europy i Stanów Zjednoczonych, zaczynając od lotów z Seulu do Londynu i San Francisco.

Podpis: Pierwsza dostawa A350 XWB dla Asiana Airlines – od lewej do prawej:

Rolls Royce – Ewen McDonald, starszy wiceprezes na region Azji i Pacyfiku; Airbus – Didier Evrard, wiceprezes, szef ds. programów; Asiana Airlines - Soo Cheon Kim, prezes i dyrektor generalny; SMBC Aviation Capital - Peter Barrett, dyrektor generalny

 

A350 XWB oferuje najnowocześniejszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Technologie te przekładają się na niedościgniony stopień efektywności operacyjnej, zapewniając 25-procentowe ograniczenie spalania i emisji oraz znacznie niższe koszty utrzymania. Przestronność, cisza, piękne wnętrze i nastrojowe oświetlenie zapewniają wysoki komfort oraz dobre samopoczucie pasażerów, wyznaczając nowe standardy wrażeń podczas lotu.

Dotychczas Airbus otrzymał 821 wiążących zamówień na A350 XWB od 44 klientów z całego świata, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

 

Żródło: Airbus