Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 Od sezonu letniego Lato 2017, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają liczbę rejsów na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa o 5 dodatkowych tygodniowo. Nowe częstotliwości dostosowane zostały do fal przesiadkowych oferowanych przez PLL LOT w Warszawie i będą wykonywane zgodnie z następującym rozkładem lotów:

Wylot z Warszawy o godz. 10:30 – Przylot do Poznania o godz. 11:25 (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki)

Wylot z Poznania o godz. 11:55 – Przylot do Warszawy o godz. 12:50 (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki)

Wylot z Warszawy o godz. 22:50 – Przylot do Poznania o godz. 23:50 (sobota)

Wylot z Poznania o godz. 08:55 – Przylot do Warszawy o godz. 09:50 (niedziela)

Nowy rejs będzie obsługiwany przez samolot typu Bombardier Q400 LOT-u w konfiguracji 78 miejsc pasażerskich w dni robocze poza środą. Ponadto, pasażerowie będą mogli skorzystać z wieczornego lotu do Poznania o godz. 22:50 w sobotę oraz przedpołudniowego lotu do Warszawy o godz. 8:55 w niedzielę. Uruchomienie nowego rejsu oznacza, że w dni robocze loty na trasie z Poznania do Warszawy będą wykonywane nawet do 5 razy dziennie.

Oferta skierowana jest zarówno do pasażerów lecących bezpośrednio do Warszawy i z powrotem, jak i do osób korzystających z oferty przesiadkowej w stolicy. Wzbogacenie częstotliwości rejsów na trasie do/z Warszawy jest tym bardziej korzystne dla pasażerów poznańskiej Ławicy, iż w świetle zbliżającego się remontu trasy kolejowej na odcinku Poznań - Warszawa, a także planowanej przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania, pozwoli na dogodne dotarcie do stolicy dostosowane do potrzeb pasażerów podróżujących w celach biznesowych  jak i prywatnych.

„W ubiegłym roku połączenie Warszawa-Poznań-Warszawa wyróżniło się spośród wykonywanych przez LOT połączeń krajowych. Na tej trasie przewieźliśmy prawie 30% pasażerów więcej w porównaniu do 2015 roku. LOT odpowiada na potrzebę pasażerów umożliwiając dogodną podróż na trasie, jednocześnie biorąc pod uwagę sygnały o potrzebie poprawy częstotliwości i jakości tranzytów. Nowy rejs oferuje pasażerom dodatkowe możliwości podróży z przesiadką w Warszawie na szereg połączeń do Ameryki Północnej, tj. Chicago, Toronto, Nowy Jork, Newark i Los Angeles, na rejsy Europejskie i krajowe. Dzięki temu skrócimy również czas przesiadki w Warszawie na przykład na połączenie do Tokio i z rejsów z Tel Awiwu” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Aktualnie przewoźnik na 4 rejsach dziennie z Poznania do Warszawy wykonuje 24 loty tygodniowo.  Liczba rejsów od sezonu letniego zwiększy się nawet do 5 dziennie, zwiększając tym samym częstotliwość lotów do 29 rejsów tygodniowo.

 

Źródło: Poznań Ławica