Logowanie

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

Regulamin

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Najbliższe imprezy

sobota, 23 sierpień
Airshow-Laage
sobota, 23 sierpień
Hunterfest 2014
sobota, 23 sierpień
Duluth Air & Aviation Expo
sobota, 23 sierpień
Airshow-Laage Open Day
sobota, 23 sierpień
Military Odyssey
sobota, 23 sierpień
Wings Over Waukesha Air Show
sobota, 23 sierpień
Wings Over Waukesha Air Show

Zdjęcie dnia:

 
 

lotniczagieldapracy

Aktualności lotnicze

Czy pył wulkaniczny po raz kolejny sparaliżuje europejskie niebo?

Od rana inwestorzy zainteresowani akcjami europejskich linii lotniczych uważnie przyglądają się sytuacji w Islandii. W dniu wczorajszym Islandzki Urząd Meteorologiczny wprowadził pomarańczowy (przedostatni) poziom zagrożenia w związku z aktywnością wulkanu Bardarbunga .

Więcej…

Piloci z Jordanii odlecieli z lotniska w Nowym Targu

W pokazach lotniczych, w ramach Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, udział wzięli piloci z Grupy Akrobacyjnej Royal Jordanian Falcons. Grupa ta została założona w 1976 roku przez Jego Wysokość Króla Husseina Bin Talal w celu promocji pokoju i przyjaźni na świecie przez sztukę awiacji.

  Więcej…

Zamieszanie związane z liczbą polskich załóg na Mistrzostwach w Toruniu

Małym skandalem zakończyły się rozgrywane w Toruniu Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata. W sportowej rywalizacji Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego, startujący jako nawigator w parze Jarosławem Sysio z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego wygrał klasę Advanced.

Więcej…

Zgrupowanie spadochronowe w BLMW

Blisko 40 skoczków uczestniczy w drugim w tym roku zgrupowaniu spadochronowym organizowanym przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Skoki realizowane są z pokładu samolotu transportowego Bryza oraz śmigłowca Mi-17 z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Więcej…

Loty nad Isladnią zagrożone przez wybuchy wulkanu

Islandzki wulkan Bardarbunga może wkrótce wybuchnąć. Od soboty w jego rejonie pojawiło się już prawie 3 tys. trzęsień ziemi. Eksperci ostrzegają, że jeśli dojdzie do erupcji, pojawią się rozległe powodzie, a chmura pyłu może zakłócić transport lotniczy.

Więcej…

Samoloty TV