Strona główna >> >> Migawki >> Migawki >> "Ikarowe Strofy"

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

Regulamin

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Najbliższe imprezy

sobota, 25 październik
Jacksonville Sea & Sky Spectacular
niedziela, 26 październik
Jacksonville Sea & Sky Spectacular
sobota, 01 listopad
Wings Over Houston Air Show
sobota, 01 listopad
Stuart Air Show 2014
niedziela, 02 listopad
Red Bull Air Race, Shanghai
niedziela, 02 listopad
Wings Over Houston Air Show
niedziela, 02 listopad
Stuart Air Show 2014
wtorek, 04 listopad
Helishow Dubai 2014
środa, 05 listopad
Indo Defence & Aerospace 2014 JIExpo Kemayoran
środa, 05 listopad
Helishow Dubai 2014

Co nowego?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Poprzedni Następny

Traviader

21-10-2014 APLIKACJE MOBILNE

Traviader

Traviader, wykorzystując odbiornik GPS w Twoim urządzeniu,  umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym niektórych parametrów lotu i rejestrowanie jego szczegółów, takich jak: szerokość i długość geograficzna, kierunek lotu, lotnisko startu, data...

Czytaj więcej

The Aviation Herald

21-10-2014 APLIKACJE MOBILNE

The Aviation Herald

Aplikacja The Aviation Herald to absolutny must have dla wszystkich miłośników samolotów i branży lotniczej. Aplikacja dostarcza najnowsze informacje o katastrofach, wypadkach i incydentach lotniczych na całym świecie. Dzięki niej...

Czytaj więcej

Tecnam P2010

20-10-2014 SAMOLOTY ULTRALEKKIE

Tecnam P2010

Producent / Kraj: Tecnam / Włochy Model: Tecnam P2010           1. Historia modelu        Data oblotu: 12 kwiecień 2012    Lata produkcji: 2012 - trwa       Produkcja: 3    - 1 egz. Tecnam P2010 - I-FOUR    - 2...

Czytaj więcej

Wsiewołod Jan Jakimiuk

19-10-2014 Związani z lotnictwem

Wsiewołod Jan Jakimiuk

Wsiewołod Jan Jakimiuk  urodził się w Kożynie . W 1920 roku ukończył szkołe średnią w Wilnie tu też wstąpił na studia i w roku 1925 uzyskał magisterium z matematyki na...

Czytaj więcej
 
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

XVIII edycja Konkursu Literackiego Sił Powietrznych „Ikarowe Strofy" odbędzie się 25 listopada br. w budynku Klubu Aviator na terenie  1. Bazy Lotniczej przy ulicy Żwirki i Wigury 1C o godz. 12:00.

 

ikaroweMija 18 lat odkąd Konkurs Literacki „Ikarowe Strofy" miał swoje skromne początki. Siły Powietrzne, jako jedyne  w Wojsku Polskim, utrzymały tradycję promowania amatorskiej twórczości literackiej.  Impreza ta, jest  jedną  z bardziej znaczących, wśród otwartych konkursów literackich w kraju.

 

Zaczęło się jak większość tego typu przedsięwzięć - od spontanicznej inicjatywy, a wyrosło na poważną imprezę literacką, w której każdego roku chce uczestniczyć średnio stu poetów i prozaików. To inicjatywa o dużym znaczeniu także dlatego, że odbywa się w środowisku wojskowym, a w związku z tym promuje, oprócz wartości artystycznych, także te patriotyczne. Pomysłodawcą „Ikarowych Strof" jest Ryszard Szaran, kierownik Działu Metodyczno-Instruktorskiego Klubu Sił Powietrznych. Kiedy wpadł na pomysł organizowania konkursu nosił stalowy mundur. Od początku więc „Ikarowym Strofom" patronuje Dowództwo Sił Powietrznych.

 

Dla wielu poetów i prozaików konkurs stał się pierwszym krokiem do profesjonalnego pisarstwa. Także uznani twórcy nie stronili od udziału w „Ikarowych Strofach". Wystarczy wspomnieć, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych są m.in.: Ewa Zelenay, Anna Piliszewska, Jurata Bogna Serafińska czy Jerzy Fryckowski.

 

Z „Ikarowymi Strofami" współpracują wybitni twórcy. W rolach jurorów doskonale sprawdzili się dotąd m.in.: Roman Śliwonik, Andrzej Zaniewski, Jan Zdzisław Brudnicki, Paweł Soroka.

 

Corocznym pokłosiem konkursu jest Almanach Grupy Literackiej Sił Powietrznych zawierający teksty nagrodzone oraz wyróżniające się spośród nadesłanych prac. Almanach jest bogato ilustrowany reprodukcjami dzieł, autorstwa plastyków współpracujących z Klubem Sił Powietrznych.

 

Projekt sfinansowało Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „S.W.A.T".

 

 

Źródło: Siły Powietrzne

Dodaj komentarz

Portal Samoloty.pl. zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taką opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.

Kod antyspamowy
Odśwież