Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


PLAKAT17 i 8 sierpnia na pięknie położonym lotnisku w Wilczych Laskach pod Szczecinkiem odbędzie się festyn lotniczy, jakiego dotąd w regionie nie było. Będzie można zobaczyć ciekawe konstrukcje lotnicze, pokazy akrobacji, wystawę statków powietrznych i nowości na polskim rynku lotniczym. Dla miłośników większych wrażeń przygotowaliśmy loty widokowe i skoki spadochronowe.

Na dwa sierpniowe dni Wilcze Laski staną się lotniczą stolicą Pomorza Zachodniego - nie może Was tam zabraknąć! Dla tych, którzy chcą po prostu przyjemnie spędzić czas – mała gastronomia, wspaniała rewia tańca brzucha i zabawa taneczna.

 

GAWEX: Do kogo adresowana jest impreza?

Jerzy Tomczak, dyrektor I Zachodniopomorskiego Festynu Lotniczego: Dla wszystkich. Zarówno amatorzy lotnictwa jak i rodziny z dziećmi będą się czuć na imprezie wspaniale. Zachodniopomorski Festyn Lotniczy to połączenie odpoczynku na świeżym powietrzu i dreszczu lotniczych emocji. Oprócz tego, co będzie się działo na niebie, przygotowaliśmy rozrywki dla dzieci, małą gastronomię i wieczorną zabawę taneczną połączoną z rewią tańca brzucha.

 

GAWEX: Czy Zachodniopomorski Festyn Lotniczy ma szansę stać się corocznym wydarzeniem?

Jerzy Tomczak: Ambicją organizatorów jest przekształcenie festynu w cykliczną imprezę, wpisaną na stałe w kalendarz wakacyjnych imprez. Głównym celem powstania festynu jest inauguracja działalności lotniczej w Wilczych Laskach, zapoznanie załóg i gości festynu z lotniskiem i pięknem województwa. Jesteśmy pewni, iż urok ziemi szczecineckiej i pojezierza drawskiego sprawi, że w kolejnych latach również nie zabraknie chętnych do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

 

PLAKAT

 

GAWEX: Jakie atrakcje czekają na odwiedzających tegoroczny festyn?

Jerzy Tomczak: Przede wszystkim impreza obfitować będzie w atrakcje lotnicze dla miłośników każdego rodzaju awiacji. W festynie udział wezmą najlepsi piloci z zaprzyjaźnionych klubów i organizacji lotniczych z Polski, Niemiec, Czech i nie tylko. Widzowie festynu będą świadkami m.in. premiery nowej polskiej konstrukcji ultralekkiej – pięknego samolotu DEDAL KB. Na wyciągnięcie ręki będą liczne konstrukcje ultralekkie i General Aviation, dla chętnych organizatorzy przewidzieli możliwość zasmakowania lotnictwa poprzez loty widokowe a pokazy lotniarzy, motolotniarzy i skoczków spadochronowych dodatkowo uatrakcyjnią imprezę. Gama statków powietrznych goszczących na festynie to całe spektrum konstrukcji – od ultralekkich TL-96 STAR, CH-601 ZODIAK czy AEROPRO EUROFOX poprzez popularne samoloty Cessna, Zlin i Diamond aż po sprawdzonego AN-2 i niezmiernie ciekawe Vagabund czy Velocity. Naprawdę każdy miłośnik lotnictwa znajdzie coś dla siebie – mamy nadzieję, że uda się przekonać widzów festynu, że małe lotnictwo jest dziś dostępne niemal dla każdego a radości jaką daje nie da się z niczym porównać

 

GAWEX: Kto zajmuje się organizacją i przygotowaniem festynu?

Jerzy Tomczak: Pomysłodawcami i organizatorami imprezy są pasjonaci awiacji zrzeszeni w dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeniach: Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Lotniczym ze Szczecinka i Polskim Stowarzyszeniu Menadżerów Lotnictwa z Warszawy. Na pewno nie udałoby się zrealizować tego pomysłu bez ogromnej przychylności i wsparcia władz lokalnych, szczególnie wójta gminy Szczecinek i Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Serdecznie im za to dziękujemy!