Strona główna > Artykuły lotnicze > I Zachodniopomorski Piknik Lotniczy

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

Regulamin

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Najbliższe imprezy

sobota, 01 listopad
Stuart Air Show 2014
sobota, 01 listopad
Wings Over Houston Air Show
niedziela, 02 listopad
Red Bull Air Race, Shanghai
wtorek, 04 listopad
Helishow Dubai 2014
środa, 05 listopad
Indo Defence & Aerospace 2014 JIExpo Kemayoran
piątek, 07 listopad
NAS Pensacola Open House - Blue Angels Homecoming Air Show
wtorek, 11 listopad
Air Show China 2014
piątek, 21 listopad
Aero Expo Peru 2014
niedziela, 07 grudzień
Vintage Sunday Fly-in
poniedziałek, 08 grudzień
MEBA - Middle East Business Aviation 2014
1 1 1 1 1 Rating 5.00 (45 Votes)

PLAKAT17 i 8 sierpnia na pięknie położonym lotnisku w Wilczych Laskach pod Szczecinkiem odbędzie się festyn lotniczy, jakiego dotąd w regionie nie było. Będzie można zobaczyć ciekawe konstrukcje lotnicze, pokazy akrobacji, wystawę statków powietrznych i nowości na polskim rynku lotniczym. Dla miłośników większych wrażeń przygotowaliśmy loty widokowe i skoki spadochronowe.

Na dwa sierpniowe dni Wilcze Laski staną się lotniczą stolicą Pomorza Zachodniego - nie może Was tam zabraknąć! Dla tych, którzy chcą po prostu przyjemnie spędzić czas – mała gastronomia, wspaniała rewia tańca brzucha i zabawa taneczna.

 

GAWEX: Do kogo adresowana jest impreza?

Jerzy Tomczak, dyrektor I Zachodniopomorskiego Festynu Lotniczego: Dla wszystkich. Zarówno amatorzy lotnictwa jak i rodziny z dziećmi będą się czuć na imprezie wspaniale. Zachodniopomorski Festyn Lotniczy to połączenie odpoczynku na świeżym powietrzu i dreszczu lotniczych emocji. Oprócz tego, co będzie się działo na niebie, przygotowaliśmy rozrywki dla dzieci, małą gastronomię i wieczorną zabawę taneczną połączoną z rewią tańca brzucha.

 

GAWEX: Czy Zachodniopomorski Festyn Lotniczy ma szansę stać się corocznym wydarzeniem?

Jerzy Tomczak: Ambicją organizatorów jest przekształcenie festynu w cykliczną imprezę, wpisaną na stałe w kalendarz wakacyjnych imprez. Głównym celem powstania festynu jest inauguracja działalności lotniczej w Wilczych Laskach, zapoznanie załóg i gości festynu z lotniskiem i pięknem województwa. Jesteśmy pewni, iż urok ziemi szczecineckiej i pojezierza drawskiego sprawi, że w kolejnych latach również nie zabraknie chętnych do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

 

PLAKAT

 

GAWEX: Jakie atrakcje czekają na odwiedzających tegoroczny festyn?

Jerzy Tomczak: Przede wszystkim impreza obfitować będzie w atrakcje lotnicze dla miłośników każdego rodzaju awiacji. W festynie udział wezmą najlepsi piloci z zaprzyjaźnionych klubów i organizacji lotniczych z Polski, Niemiec, Czech i nie tylko. Widzowie festynu będą świadkami m.in. premiery nowej polskiej konstrukcji ultralekkiej – pięknego samolotu DEDAL KB. Na wyciągnięcie ręki będą liczne konstrukcje ultralekkie i General Aviation, dla chętnych organizatorzy przewidzieli możliwość zasmakowania lotnictwa poprzez loty widokowe a pokazy lotniarzy, motolotniarzy i skoczków spadochronowych dodatkowo uatrakcyjnią imprezę. Gama statków powietrznych goszczących na festynie to całe spektrum konstrukcji – od ultralekkich TL-96 STAR, CH-601 ZODIAK czy AEROPRO EUROFOX poprzez popularne samoloty Cessna, Zlin i Diamond aż po sprawdzonego AN-2 i niezmiernie ciekawe Vagabund czy Velocity. Naprawdę każdy miłośnik lotnictwa znajdzie coś dla siebie – mamy nadzieję, że uda się przekonać widzów festynu, że małe lotnictwo jest dziś dostępne niemal dla każdego a radości jaką daje nie da się z niczym porównać

 

GAWEX: Kto zajmuje się organizacją i przygotowaniem festynu?

Jerzy Tomczak: Pomysłodawcami i organizatorami imprezy są pasjonaci awiacji zrzeszeni w dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeniach: Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Lotniczym ze Szczecinka i Polskim Stowarzyszeniu Menadżerów Lotnictwa z Warszawy. Na pewno nie udałoby się zrealizować tego pomysłu bez ogromnej przychylności i wsparcia władz lokalnych, szczególnie wójta gminy Szczecinek i Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Serdecznie im za to dziękujemy!

 

 

Dodaj komentarz

Portal Samoloty.pl. zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taką opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.

Kod antyspamowy
Odśwież