Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
 
beznazwy

 

3Xtrim -  Zakłady Lotnicze Sp.z o.o. jest producentem samolotów z siedzibą w Bielsku-Białej. Firma została założona przez inżyniera i mechanika samolotowego Adama Kurbiela w 1996 pod nazwą Wytwórnia Konstrukcji Lekkich i Naprawa - A. Kurbiel.Firma zatrudniła wielu pracowników z przemysłu lotniczego którzy wcześniej pracowali u producenta szybowców. Nazwa firmy została zmieniona na Zakłady Lotnicze 3Xtrim Sp. z.o.o w listopadzie 1999 r .3Xtrim koncentruje się na projektowaniu i produkcji samolotów ultralekkich takich jak 3X55 i 3X47, które po raz pierwszy poleciały w formie prototypów w 1996 roku. Nazwa firmy 3Xtrim ma odnosić się do projektu samolotów jest tj. "potrójne przycięte" (a dokładniej "triple-testy") podczas projektowania prototypów i produkcji, a także, że etapach samolot są przeznaczone na ekstremalne warunki. W języku angielskim nazwa firmy jest wymawiane  "Tree-Extreme".  W 2006r. firma otrzymała certyfikat na projekowanie, budowę oraz obsługę ultralekkich statków powietrznych. Firma prowadziła swoją działalność na terenie Bielsku-Białej, którą zakończyła w 2014

 

1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

 

xtrim_logo

 

 

 

3Xtrim - czy Zakłady Lotnicze Sp.z oo w polskim 3Xtrim jest producentem samolotów znajduje się w Bielsku-Białej, na południu Polski. Firma została założona przez inżyniera i mechanika samolotowego Adama Kurbiela w 1996 pod nazwą Wytwórnia Konstrukcji Lekkich i Naprawa - A. Kurbiel.Firma zatrudniła wielu pracowników z przemysłu lotniczego którzy wcześniej pracowali u producenta szybowców. Nazwa firmy została zmieniona na Zakłady Lotnicze 3Xtrim Sp. z.o.o w listopadzie 1999 r .3Xtrim koncentruje się na projektowaniu i produkcji samolotów ultralekkich takich jak 3X55 i 3X47, które po raz pierwszy poleciały w formie prototypów w 1996 roku. Nazwa firmy 3Xtrim ma odnosić się do projektu samolotów jest tj. "potrójne przycięte" (a dokładniej "triple-testy") podczas projektowania prototypów i produkcji, a także, że etapach samolot są przeznaczone na ekstremalne warunki. W języku angielskim nazwa firmy jest wymawiane  "Tree-Extreme".  W 2006r. firma otrzymała certyfikat na projekowanie, budowę oraz obsługę ultralekkich statków powietrznych. Firma prowadziła swoją działalność na terenie Bielsku-Białej, którą zakończyła w 2014

 

 


Na podstawie informacji udostępnionych przez wikipedia.org

1 1 1 1 1 Rating 4.00 (3 Votes)

 

 

AERO_ATAERO AT - zajmuje się projektowaniem, certyfikacją i wdrożeniem do produkcji niedrogich samolotów szkolno-turystycznych. Firma AERO posiada kompletną linię produkcyjną składającą sie z 15 przyrządów montażowych. Firma posiada certyfikaty na produkcję części i elementów do samolotów, m.in. Certyfikat Typu EASA na trzyłopatowe śmigło aeroelastyczne wykonane z kompozytu węglowego. Polska firma lotnicza Aero powstała w 1994 r. Prezesem i głównym konstruktorem firmy jest mgr inż. Tomasz Antoniewski (pierwszą jego konstrukcją, która powstała jeszcze przed założeniem firmy, był samolot AT-1). Od początku prowadzono w niej prace nad niedrogim i ekonomicznym samolotem służącym do latania rekreacyjnego oraz szkolenia podstawowego. W 1996 r. Tomasz Antoniewski opracował projekt samolotu AT-2, który pozostał w egzemplarzu prototypowym. W 1998 r. powstał samolot Aero AT-3, którego produkcję seryjną uruchomiono w 2000 r. w Centralnej Szkole Lotniczo-Technicznej Aeroklubu Polskiego.
Właścicielem mieleckich zakładów Aero AT, produkujących samoloty treningowe AT-3, od czerwca 2013 roku jest chińska firma JiangSu LanTian Aerospace Industrial Park. Chińczycy deklarują inwestycje w produkcję oraz badania i rozwój nowych konstrukcji lotniczych. Chińczycy obiecują wsparcie zakładów znacznymi środkami finansowymi, dzięki czemu możliwe będzie utrzymanie wysokiego tempa produkcji samolotów i części zamiennych dla obecnych i nowych klientów, a także prowadzenie prac badawczo-rozwojowych.


Na podstawie informacji udostępnionych przez wikipedia.org

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
 
 

AERO-kros

Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze "Aero-Kros"sp. z o.o. w Krośnie są spadkobiercą bogatych tradycji i doświadczeń w zakresie produkcji sprzętu lotniczego i technicznej obsługi statków powietrznych. Początek działalności datowany jest od 1956 r. a dokładniej od chwili powołania przez władze ówczesnego Aeroklubu Polskiego. Okręgowych Warsztatów Lotniczych w Krośnie z myślą o zabezpieczeniu potrzeb Stowarzyszenia w zakresie remontów i obsługi sprzętu lotniczego i pomocniczego.Przeniesienie działalności zakładu do odbudowanych po zniszczeniach wojennych obiektów byłej wojskowej Szkoły Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich co miało miejsce na początku lat 60-tych, połączone było ze zmianą nazwy na Lotnicze Zakłady Naprawcze APRL w Krośnie. W roku 1981 w struktury zakładu włączono Wytwórnię Prefabrykatów Modelarskich zmieniając jednoczesnie nazwę zakładu na Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze APRL w Krośnie. Od 1992 r. po reorganizacji zakład przyjął nazwę; Centralnej Szkoły Lotniczo-Technicznej Aeroklubu Polskiego w Krośnie poszerzając jednocześnie dotychczasową działalność o szkolenie lotniczego personelu technicznego w powołanym Ośrodku Szkolenia Personelu Obsługi Technicznej. Od roku 2005 w struktury CSL-T AP w Krośnie włączono Składnicę Techniczną Aeroklubu Polskiego, z dotychczasowym zakresem działalności, jako jednostki zaopatrzenia materiałowo-technicznego.
Od 1 grudnia 2007 r. kontynuatorem działalności są Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze "Aero-Kros" sp. z o.o. w Krośnie.
"Dokonaliśmy napraw ponad 1700 szybowców i 500 samolotów. Wyprodukowaliśmy ponad 450 samolotów ULM. Przeprowadzamy rekonstrukcję sprzętu lotniczego."
 

Na podstawie informacji udostępnionych przez aero-kros.com

1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)